Reklama

W Iraku znów niespokojnie

W Iraku znów niespokojnie

02.12.2019
Czyta się kilka minut
AHMAD AL-RUBAYE / AFP / EAST NEWS
N

Nawet 400 osób mogło już zginąć w ­Bagdadzie i innych miastach kraju, gdzie od 1 października trwają tłumne demonstracje przeciw bezrobociu, korupcji i rosnącym wpływom z zagranicy. W minioną ­niedzielę parlament przyjął dymisję premiera Adela Abdula ­Mahdiego; nie uspokoi to raczej protestujących, rozczarowanych całą rządzącą klasą polityczną. Bunt – znajdujący też wyraz w licznych muralach, jakie w tych dniach powstają w Bagdadzie (na zdjęciu) – to głównie sprawa ludzi młodych. Coraz częściej ­porównuje się go do „arabskiej wiosny”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]