Reklama

W drodze do Emaus

08.04.2008
Czyta się kilka minut
Czytelnicy dawnych pism Tomasza Węcławskiego musieli się nastawiać na niełatwą lekturę, ale też wynagradzani byli niebanalnymi rozwiązaniami. Kłopot w tym, że dziś w utkaną przez poznańskiego teologa sieć pytań dał się złowić sam jej twórca.
T

Tocząca się na łamach "Tygodnika" debata ma nieoczekiwanie wiele dobrych stron. Nawet jeżeli sprawca całego zamieszania czuje się zinstrumentalizowany, musi przyznać, że otrzymał gratis niezłą katedrę. A stawiane przez niego pytania wzbudziły potrzebę ponownego spojrzenia na Osobę założyciela chrześcijaństwa. Wielu piszących podjęło merytoryczną dyskusję (co w naszej przestrzeni teologicznej wcale nie jest częste), a przy okazji odsłoniły się obszary powszechnej niewiedzy na temat kształtowania się świadectw wiary w Jezusa Chrystusa. Styl debaty wychowuje jej uczestników i obserwatorów do większej tolerancji, w imię której wypadałoby powtórzyć: "spokojnie z tym stosem".

Niemniej nawet osoby o zwielokrotnionym poziomie tolerancji przeżywają pewne rozterki. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy od lat znają kierownika Pracowni Pytań Granicznych. Śledząc jego...

7616

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]