Reklama

Tu zaszła zmiana

Tu zaszła zmiana

03.12.2012
Czyta się kilka minut
W poniedziałek, 26 listopada, zakupiłem nowy numer tygodnika „Uważam Rze”.
1

1

Na okładce patetyczny tytuł „Wizja Orbána: Europa wartości” oraz odpowiedni portret. Po przeczytaniu rozmowy z politykiem-wizjonerem oraz artykułów Igora Jankego i Bronisława Wildsteina nieco się uspokoiłem. Niepokorni publicyści po prostu promują książkę o premierze Węgier, a ich rozważania podszyte są nostalgicznym westchnieniem: „nie ma, nie ma w Polsce polityka na miarę Viktora Orbána”.

2

W czwartek, 29 listopada, przeczytałem w „Rzeczpospolitej” krótką rozmowę z Janem Pińskim, nowym redaktorem naczelnym „Uważam Rze”. Jan Piński? Nowy redaktor? Więc tak się kończy przygoda „największego w Polsce tygodnika autorów niepokornych”? Może powinienem był uważniej przeczytać numer z 26 listopada?

3

Nie piszę elegii na utratę stanowiska przez Pawła Lisickiego, nie rozważam autodestrukcyjnych skłonności...

1317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]