Reklama

Ładowanie...

Troska i oskarżenia

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Minął ledwie tydzień od zadeklarowania przez prezesa PiS "polityki pokoju" ipokazu zdecydowania wwalce zkryzysem wwykonaniu premiera, zapędzającego ministrów do ostrych oszczędności w ich budżetach.
W

W tym czasie byliśmy świadkami dwóch poważnych prób, którym poddano nową rzeczywistość polityczną. Pierwszą był gwałtowny spadek wartości złotego, drugą - tragiczne zakończenie porwania polskiego geologa w Pakistanie. Każda z tych spraw to wydarzenie wywołujące polityczną debatę o przyczynach i środkach zaradczych, odpowiedzialności i alternatywach. Debatę, która może być okazją do zdobycia punktów w rywalizacji rządzący-opozycja przez oskarżenia i złośliwości. Ale też okazją do wyjaśnienia swoich racji, połączenia troski o kraj z szacunkiem dla politycznych rywali.

W sprawie spadku wartości złotego, choć sama sprawa jest bolesna dla wielu polskich rodzin, można się dopatrzyć optymistycznych sygnałów. Szef rządu i prezes NBP komentowali tę sprawę wyjątkowo zgodnie. Obie strony wykorzystywały zainteresowanie mediów tematem, by przypomnieć swoje argumenty w ...

2443

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]