Reklama

Tłum ludzi złączonych w wierze

Tłum ludzi złączonych w wierze

31.07.2016
Czyta się kilka minut
Papież naucza w sposób prosty i konkretny. Dzięki temu bez problemu trafia niemalże do każdego człowieka – ks. Adam Boniecki o swoich wrażeniach po mszy w Brzegach.
fot. Kamila Buturla dla „TP"
W

Właśnie skończyła się msza w Brzegach, w której brałem udział. Liczba zgromadzonych wiernych robiła ogromne wrażenie – pielgrzymi ciągnęli się po horyzont – tłum ludzi złączonych w wierze i skupionych wokół papieża. Nie widzieliśmy tego, gdy przyjechaliśmy w nocy – cały kampus pogrążony był wtedy we śnie. Wraz ze wschodem słońca wszyscy zaczęli się budzić i zobaczyliśmy morze ludzi.

Papież nauczał w sposób prosty i konkretny – dzięki temu bez problemu trafia niemalże do każdego człowieka. Jedna rzecz mi przeszkadzała, może to ze względu na mój wiek… Dziwi mnie trochę to błyskawiczne przejście między głębokimi, pełnymi namysłu słowami Franciszka a tańcem i śpiewem. Wydaje mi się, że ta atmosfera, choć pełna radości, nie zawsze sprzyja odpowiedniemu przyjmowaniu słów nauki.  

Organizacyjnie cała impreza przebiegła wzorowo (choć bez wątpienia pomógł nam brak deszczu). Zdarzały się długie i uciążliwe kontrole przed wejściem do sektorów, ale przy tak dużym wydarzeniu jest to w pełni zrozumiałe.

Pozostaje pytanie – co ludzie z tego wszystkiego wyniosą? Mam nadzieję, że klimat, który stworzył Franciszek, i klimat wielkiego, międzynarodowego spotkania pozostanie z nami na dłużej. 


Czytaj wszystkie newsy, relacje i komentarze o ŚDM

 
Galeria zdjęć
  • fot. Kamila Buturla dla „TP"
  • fot. Kamila Buturla dla „TP"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jestem przekonany, że młodzież dosłownie odbiera słowa Papieża, to jest piękno mlłodości, to jest proste... Gorzej z betonami, duchowymi emerytami kościoła, zobaczymy co oni z tego zrozumieli... W zasadzie to nie ma znaczenia, kogo to obchodzi, liczy się młodzież.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]