Reklama

Kurier z perłą

Kurier z perłą

01.08.2016
Czyta się kilka minut
W przypadku Franciszka dobór metafor, którymi się posługuje, jest kwestią nieporównywalnie wrażliwszą niż w przypadku jego poprzedników. A to z powodu naszej tendencji do poprzestawania na nagłówkach.
Fot. Wojtek Radwański / AFP / EAST NEWS
1

1

Ostatnie Światowe Dni Młodzieży, w których brałam udział, również odbywały się w Polsce. Miałam ledwo co skończone 14 lat i musiałyśmy trochę z koleżanką nakłamać rekruterom warszawskiej akademickiej pielgrzymki na Jasną Górę, żeby się ze studentami zabrać. Ale cel, jak często w tym wieku bywa, uświęcił środki. Chciałyśmy się opalić i poznać fajnych chłopaków, nad morze samych by nas rodzice przecież nie puścili, więc na Częstochowę byłyśmy poniekąd skazane.

Wszystko szło zgodnie z planem mniej więcej do połowy trasy: któregoś świtu koleżanka obudziła się spuchnięta i z gorączką, i wtedy nieco nam się omsknęła narracja o naszej dorosłości. Ania popłakała się, że chce iść do lekarza, karetka była jedna i potrzebna, ktoś podpowiedział, że jeśli uda nam się dostać do najbliższego większego miasta, to stamtąd jeżdżą pociągi do Częstochowy. Nie wiem,...

10474

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]