Reklama

Thriller

Thriller

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Późny niedzielny wieczór. Rodzina powraca rodzinnym samochodem do rodzinnego domu w dużym mieście. Pojazdem kieruje ojciec rodziny. Czerwone światło – zatrzymuje się na pasach.
N

Nagle wśród przechodzących przed maską pojazdu ludzi pojawiają się zombie. Jeden, drugi, trzeci, dziesiąty, coraz więcej. Po chwili nie ma już ludzi na pasach, są zmieniający strony ulicy nieumarli.
Koszmar.
Dzieci z tyłu samochodu wpadają w panikę. Ojciec rodziny też czuje się niepewnie, usiłuje delikatnie odjechać, przepchnąć się przez tłum zombie. Zombie tymczasem mają zielone światło, są troszkę poirytowani, że samochód na nich najeżdża. Otaczają pojazd, stukają w karoserię, dają wyraz swemu niezadowoleniu, pokrzykują. Presja narasta. Wewnątrz pojazdu popłoch (i nie dziwota). Kierowca mocniej naciska na gaz, próbując wyrwać się z tłumu nieumarłych, i potrąca Bogu ducha winną starszą kobietę, akurat nie-zombie.
Tymczasem zombie są zombie (akurat odbywa się ogólnokrajowy zjazd fanów filmów grozy), ale są również obywatelami, więc oburza ich fakt potrącenia...

1814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]