Reklama

Ładowanie...

Telefon do ofiary gwałtu

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Franciszek zatelefonował do kobiety zgwałconej przez policjanta.
R

Rozmowa papieża z 44-letnią Alejandrą Pereyra trwała około pół godziny. Jak wyznała, dziesięć dni wcześniej posłała do Ojca Świętego e-mail, prosząc o pomoc w związku z podwójnym doświadczeniem przemocy: po złożeniu oskarżenia stała się przedmiotem dyskryminacji ze strony śledczych. Franciszek zapewnił, że przyjmie ją osobiście, jeśli uda się ona do Watykanu. Występując przed kamerami, Argentynka wskazała na bezkarność sprawcy, który niedawno został awansowany na wyższe stanowisko. „Papież powiedział mi, że nie jestem sama, i prosił mnie, bym wierzyła w sprawiedliwość” – powiedziała. Dodała, iż Franciszek wyznał, że każdego dnia otrzymuje tysiące listów, ale jej słowa głęboko go poruszyły.
Sytuacja Alejandry Pereyra jest wyjątkowo trudna, sprawca gwałtu to przedstawiciel władzy – policjant. Ten, który ma chronić obywateli, stał się oprawcą. O ironio, sprawca...

2395

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]