Reklama

Telefon do ofiary gwałtu

Telefon do ofiary gwałtu

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Franciszek zatelefonował do kobiety zgwałconej przez policjanta.
R

Rozmowa papieża z 44-letnią Alejandrą Pereyra trwała około pół godziny. Jak wyznała, dziesięć dni wcześniej posłała do Ojca Świętego e-mail, prosząc o pomoc w związku z podwójnym doświadczeniem przemocy: po złożeniu oskarżenia stała się przedmiotem dyskryminacji ze strony śledczych. Franciszek zapewnił, że przyjmie ją osobiście, jeśli uda się ona do Watykanu. Występując przed kamerami, Argentynka wskazała na bezkarność sprawcy, który niedawno został awansowany na wyższe stanowisko. „Papież powiedział mi, że nie jestem sama, i prosił mnie, bym wierzyła w sprawiedliwość” – powiedziała. Dodała, iż Franciszek wyznał, że każdego dnia otrzymuje tysiące listów, ale jej słowa głęboko go poruszyły.
Sytuacja Alejandry Pereyra jest wyjątkowo trudna, sprawca gwałtu to przedstawiciel władzy – policjant. Ten, który ma chronić obywateli, stał się oprawcą. O ironio, sprawca...

2395

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]