Reklama

Takie jest życie

Takie jest życie

22.06.2003
Czyta się kilka minut
Żal mi małżeństw, które nie próbują stosować naturalnego planowania rodziny, z góry uznając, że albo jest ono nieskuteczne, albo niemożliwe do stosowania w ich sytuacji. Jeśli mówi się, iż nie wolno nakładać ciężarów nie do uniesienia, to trzeba jasno powiedzieć, iż w bardzo wielu przypadkach chodzi o ciężary nieistniejące.
K

Kontrowersje wokół katolickiego nauczania na temat odpowiedzialnego rodzicielstwa dotyczą z reguły dwóch zagadnień: uzasadnienia zakazu antykoncepcji oraz praktycznych trudności związanych ze stosowaniem metod naturalnych. Nie inaczej jest w artykule Artura Sporniaka "Seks, miłość i antykoncepcja" ("TP" nr 22/03). Choć miał być poświęcony kwestii zasadności zakazu antykoncepcji, w drugiej części wskazuje przykłady sytuacji, w których stosowanie metod naturalnych jest zdaniem autora niemożliwe bądź utrudnione. Tak naprawdę bowiem to trudności w praktyce stosowania naturalnego planowania rodziny powodują, że wiele małżeństw zaczyna pytać o środki antykoncepcyjne. Z drugiej strony różnica bynajmniej nie sprowadza się do rodzaju metod, jakie zostaną użyte.

Otwarcie na życie

Nie wystarczy stosować metody naturalne, by być w...

16219

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]