Reklama

Szukałam

Szukałam

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Pranie firanek, sprzątanie, wypieki w piekarniku, wypieki na twarzy i cwał, wszechogarniający cwał po supermarketach, w tłoku, w migających światłach, całymi rodzinami, w poszukiwaniu rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych, a przede wszystkim prezentów
S

Stajenka

Pranie firanek, sprzątanie, wypieki w piekarniku, wypieki na twarzy i cwał, wszechogarniający cwał po supermarketach, w tłoku, w migających światłach, całymi rodzinami, w poszukiwaniu rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych, a przede wszystkim prezentów. Są już statystyki: ile na nie wydaliśmy, jak się zadłużyliśmy; są poradniki: co komu należy dać, co zrobić, by prezent był niebanalny, oryginalny, a przede wszystkim chciany. Powstała więc cała prezentologia, czyli wiedza o prezentach (nie mylić z prezydentologią, czyli wiedzą o reakcjach prezydenta). Coraz więcej, coraz jaśniej, coraz prędzej.

A przecież stajenka miała być licha, mizerna i cicha. Może w tych migotliwych światłach i drogowskazach, gdzie jest najbliżej, najtaniej i gdzie jest największy wybór, zagubiliśmy prowadzącą do niej ścieżkę?

...

2482

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]