Reklama

Szukałam

Szukałam

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Pranie firanek, sprzątanie, wypieki w piekarniku, wypieki na twarzy i cwał, wszechogarniający cwał po supermarketach, w tłoku, w migających światłach, całymi rodzinami, w poszukiwaniu rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych, a przede wszystkim prezentów.
S

Stajenka

Pranie firanek, sprzątanie, wypieki w piekarniku, wypieki na twarzy i cwał, wszechogarniający cwał po supermarketach, w tłoku, w migających światłach, całymi rodzinami, w poszukiwaniu rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych, a przede wszystkim prezentów. Są już statystyki: ile na nie wydaliśmy, jak się zadłużyliśmy; są poradniki: co komu należy dać, co zrobić, by prezent był niebanalny, oryginalny, a przede wszystkim chciany. Powstała więc cała prezentologia, czyli wiedza o prezentach (nie mylić z prezydentologią, czyli wiedzą o reakcjach prezydenta). Coraz więcej, coraz jaśniej, coraz prędzej.

A przecież stajenka miała być licha, mizerna i cicha. Może w tych migotliwych światłach i drogowskazach, gdzie jest najbliżej, najtaniej i gdzie jest największy wybór, zagubiliśmy prowadzącą do niej ścieżkę?

...

2482

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]