Reklama

Sztylet i krzyż

Sztylet i krzyż

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Hiszpański ksiądz ugodził sztyletem Jana Pawła II, kiedy Papież dziękował w Fatimie za ocalenie życia po zamachu na Placu św. Piotra. Z zamachowcem rozmawialiśmy wielokrotnie, czytaliśmy list, w którym tłumaczy się ze swojego czynu.
Fatima, 12 maja 1982 r. Jan Paweł II i zamachowiec /fot. AP/Agencja Gazeta
P

Piotr Mucharski: Znaliśmy Juana Marię Fernandeza Krohna...

Krystyna Czerni i Roman Graczyk: Znaliśmy.

PM: Nie rozmawialiśmy jednak o nim od kilkunastu - pewnie - lat. Tymczasem w filmie "Świadectwo" kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że podczas zamachu w Fatimie 12 maja 1982 r. Krohn zranił Papieża sztyletem. Byłem zaskoczony, ponieważ żyłem w przekonaniu, że w Fatimie miała miejsce tylko szalona manifestacja.

KCz: Myśmy też byli o tym przekonani. Pamiętam, że oglądaliśmy to zdarzenie na żywo w telewizji francuskiej. Nagle zrobił się tumult i zobaczyliśmy go z obłędem w oczach, poszarpanego. Ochroniarze prowadzili go przez tłum. Pierwsze informacje dziennikarzy francuskich mówiły, że to jakiś szaleniec przebrany za księdza. Nikomu nie mieściło się w głowie, że to mógł być ksiądz....

23529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]