Reklama

Ładowanie...

25-lecie Kardynała

11.01.2004
Czyta się kilka minut
Wdzięczny za gościnę pod arcybiskupim dachem, za wytrwale okazywane nam zaufanie, za życzliwość i troskę, z okazji Srebrnego Jubileuszu wielu łask Bożych, a zwłaszcza radości z oglądania owoców 25 lat pasterskiego trudu, którego znakiem rozpoznawczym jest: coście uczynili jednemu z tych najmniejszych życzyTygodnik Powszechny.
  • Kraków, Oświęcim, Getsemani
  • Z kard. Franciszkiem Macharskim rozmawiają Janusz Poniewierski i ks. Grzegorz Ryś

TYGODNIK POWSZECHNY: - Kiedy dowiedział się Ksiądz Kardynał o tym, że będzie następcą Stanisława ze Szczepanowa, Adama Sapiehy, Karola Wojtyły?

KARD. FRANCISZEK MACHARSKI: - Rozmawiał ze mną kard. Wyszyński i powiedział, że tego chce Ojciec Święty. I zapytał, co ja na to. “Do tej pory słuchałem mojego biskupa - odpowiedziałem. - Teraz posłucham biskupa krakowskiego, który został biskupem Rzymu".

---ramka 320641|prawo|1---Potem trochę się ciągnęło. Ksiądz Prymas chciał odejść od zasady akceptowania kandydatów na biskupów przez władze państwowe. I zrobił gest - jak Kolumb z jajkiem. Ono się troszkę “potłukło", władze trochę się poirytowały, ale im przeszło,...

22176

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]