Reklama

Ładowanie...

Sztukowanie polityki

Sztukowanie polityki

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Komisja Etyki Poselskiej zajmowała się obraźliwymi wypowiedziami Pawła Kukiza.
Marek Zając / Fot. Grażyna Makara
W

W obronie kolegi stanął Kornel Morawiecki. Argumentował: Kukiz jest parlamentarzystą zaledwie trzy miesiące – w niedawnym zaś życiu był „ekspresyjnym artystą”.

Genialne! Jednak moja propozycja idzie dalej: na cały Sejm spójrzmy jak na happening! Artystowskie laboratorium nieskrępowanych eksperymentów! Pamiętacie, jak Julita Wójcik obierała w Zachęcie ziemniaki? Toż to kicz w zestawieniu z posłanką Pawłowicz, która w ławach poselskich pochłaniała kebab z sałatką. To był dopiero performance! Naturalistyczne zderzenie obsesji konsumowania z pogrążoną w kryzysie liberalną demokracją. Niech się schowają Żmijewscy i inne Althamery z ich przekombinowanymi instalacjami wideo. A pamiętacie, jak Jarosław Kaczyński trzymał na mównicy tablet, z którego do narodu przemawiał prof. Gliński?

W innych krajach sztuka wyprzedza rzeczywistość. U nas polityka wyprzedziła nawet sztukę! ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]