Reklama

Szachownica

Szachownica

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Rosjanie, którzy zagłosowali na Władimira Putina, mówili że wybrali ich zdaniem najlepszego z najgorszych kandydatów.
N

Niedziela, 4 marca. W Moskwie chłodny poranek.

Aleksander, dla znajomych Sasza, oraz jego przyjaciel i wspólnik Konstiantyn, dla znajomych Kost, zmierzają do punktu wyborczego numer 2070/2071.

„Witaj szkoło” – wisi nad drzwiami transparent.

Sasza jest podekscytowany. Zagłosuje w miejscu, w którym ponad 20 lat temu rozpoczął edukację, jeszcze za Związku Radzieckiego.

Kost się przygląda. Nie pobrał zaświadczenia uprawniającego do głosowania ani nie dopisał się do listy wyborców. Pochodzi z obwodu briańskiego przy granicy z Białorusią. Praca w Moskwie nie pozwala mu na częste wyjazdy w rodzinne strony.

W lokalu wyborczym muzyka z głośników nie leci. Ale są kamery, podobne do tych, jakich używa się do rozmów przez internet. Kandydat władzy, premier Władimir Putin, polecił wydać równowartość około 25 milionów złotych, aby w każdym z ponad 94 tysięcy...

8937

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]