Reklama

Ta dzisiejsza młodzież

z Moskwy
18.07.2017
Czyta się kilka minut
Aleksiej Nawalny – szef rosyjskiej Fundacji Walki z Korupcją i bloger – rzucił wyzwanie Putinowi i chce z nim walczyć o prezydenturę. Dlaczego młodzi go popierają?
Władisław Mazur, Moskwa, lipiec 2017 r.
P

Policjant z drogówki zatrzymuje mnie 50 metrów od sztabu wyborczego Aleksieja Nawalnego, położonego w centrum Moskwy.

– Proszę pokazać dokumenty, wysiąść z samochodu i otworzyć bagażnik.

Po sprawdzeniu bagażnika mogę jechać. Za mną zatrzymywany jest kolejny samochód, potem następny i tak dalej.

– Czego policja szuka? Broni, bomb, prowokacji się boją, terrorystów? – pytam młodego mężczyznę ze znaczkiem na piersi „20!8”, symbolizującym kampanię wyborczą Nawalnego.

– Jakich terrorystów? Materiałów agitacyjnych szukają, żeby je nam zabrać – odpowiada mężczyzna i znika w tłumie.

Przed budynkiem sztabowym kłębią się dziesiątki osób. To działacze i wolontariusze z załogi Nawalnego, dziennikarze i policjanci.

Od Kaliningradu do Władywostoku

Nad ranem, w czwartek 6 lipca, do budynku wtargnęli funkcjonariusze resortów siłowych. Pobili...

15590

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]