Reklama

Suzanne Vega, „Beauty & Crime"

Suzanne Vega, „Beauty & Crime"

26.06.2007
Czyta się kilka minut
N

Niewykluczone, że podstawowy sekret muzyki Suzanne Vegi szczególnie wyraźnie objawił się dwadzieścia lat temu, w zaśpiewanej a capella piosence "Tom's Dinner". Jeśli z głosem o nieszczególnie szerokiej skali i nie największej mocy potrafiła zdobyć się na coś takiego, to właściwie może zrobić wszystko. Jasne: w pewnych zakresach tego wszystkiego. Dotąd nagrywała przebojowe piosenki i ballady o proweniencji folkowej, komplikowała muzyczną fakturę, śpiewała też do cięższych brzmień. Różnorodny repertuar dobrze prezentował się na żywo, co można sprawdzić na DVD rejestrującym występ w Montreux w 2004 r. ­Właśnie na koncertach słychać, co muzyk naprawdę umie. Suzanne wystarczy głos i akustyczna gitara oraz mały zespół (gitara prowadząca, basówka i perkusja). Niektóre utwory śpiewa tylko z basistą. Olśniewające efekty potwierdzają tezę o potrafieniu wszystkiego.

...

2393

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]