Reklama

Suzanne Vega, „Beauty & Crime"

26.06.2007
Czyta się kilka minut
N

Niewykluczone, że podstawowy sekret muzyki Suzanne Vegi szczególnie wyraźnie objawił się dwadzieścia lat temu, w zaśpiewanej a capella piosence "Tom's Dinner". Jeśli z głosem o nieszczególnie szerokiej skali i nie największej mocy potrafiła zdobyć się na coś takiego, to właściwie może zrobić wszystko. Jasne: w pewnych zakresach tego wszystkiego. Dotąd nagrywała przebojowe piosenki i ballady o proweniencji folkowej, komplikowała muzyczną fakturę, śpiewała też do cięższych brzmień. Różnorodny repertuar dobrze prezentował się na żywo, co można sprawdzić na DVD rejestrującym występ w Montreux w 2004 r. ­Właśnie na koncertach słychać, co muzyk naprawdę umie. Suzanne wystarczy głos i akustyczna gitara oraz mały zespół (gitara prowadząca, basówka i perkusja). Niektóre utwory śpiewa tylko z basistą. Olśniewające efekty potwierdzają tezę o potrafieniu wszystkiego.

...

2393

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]