Reklama

Sto pielęgniarek

Sto pielęgniarek

08.07.2008
Czyta się kilka minut
W Iraku brakuje lekarzy, nauczycieli - i więzi międzyludzkich. Tych, którzy próbują je odtwarzać, jest niewielu. Ale pierwszy krok został zrobiony.
A

Amman po dziewięciu latach jest praktycznie nie do poznania. To wielkie miasto, a jego infrastruktura nie nadąża za wzrostem liczby mieszkańców. W Jordanii ta liczba zawsze wiązała się z wydarzeniami w regionie. Po 1948 r. kraj ten otworzył się na kolejne fale uchodźców palestyńskich. Ponad 60 proc. jego mieszkańców to Palestyńczycy, a dziś na każdym kroku widać też ślady wojny w sąsiednim Iraku. Sześciomilionowa Jordania przyjęła ok. 750 tys. uchodźców z tego kraju. Dla porównania Szwecja w latach 2003-07 przyjęła 18 tys. Irakijczyków. USA - 1521.

Media podają tylko liczbę osób, które w Iraku giną w kolejnych zamachach. I opowiadają, jak to sytuacja zmierza ku stabilizacji. Wyrazem odwagi polityków są kilkugodzinne wizyty w pilnie strzeżonych strefach.

Jakiej jednak odwagi trzeba, by tam żyć? Oficjalne dane mówią o blisko 50 tys. zabitych,...

5802

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]