Reklama

Stany wojenne

Stany wojenne

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Grażyna Jagielska: W śnie siedzę w jaskini z oddziałem Massuda. Zaczynają nas atakować talibowie, Massud podaje mi żółty granat i mówi: "Jak zobaczysz talibów, przyciśnij guzik, to nas wszystkich uratuje". A ja nie jestem w stanie go przycisnąć.
Fot. Grażyna Makara
K

Katarzyna Kubisiowska: To do tego domu, w którym teraz jesteśmy, Państwa droga prowadziła przez kilka prowizorycznych mieszkań?
Grażyna Jagielska: Te trzy nigdy nie dokończone mieszkania były próbą odnalezienia stabilizacji, mimo zawieruchy, która nam towarzyszyła. Życie się rozpadało, było niestabilne, nie słabł stan zagrożenia. Kolejne mieszkania, ich urządzenie, typowe meble i dywany miały przynajmniej trochę upodobnić nas do innych ludzi.
Upodobnić do tych, którzy mają pracę na miejscu? GJ: Albo przynajmniej nie żyją w zaznajomieniu z wojną, dla których nie jest ona częścią codzienności.
Wojna jest nierozłączną częścią rzeczywistości polskiej. GJ: Wojenna opowieść nieustannie przewijała się przez moje życie. Dziadek trafił do obozu koncentracyjnego w Dachau. Z fizycznym kalectwem borykał się do...

19009

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]