Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Dokonana przez Redakcję zmiana tytułu mojego artykułu („Dlaczego istnieją wodospady?”, „TP” nr 35) strywializowała jego wymowę.
D

Dokonana przez Redakcję zmiana tytułu mojego artykułu („Dlaczego istnieją wodospady?”, „TP” nr 35) strywializowała jego wymowę. Wodospady istnieją, bo takie były warunki geologiczne i klimatyczne, natomiast pytanie „Dlaczego istnieje wodospad w Moskog?” (taki miał być tytuł) ma zupełnie inny wydźwięk (metafizyczny!), zresztą niedwuznacznie wynikający z tekstu. Nie mówiąc o literacko-językowej stronie całego zabiegu.

451

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]