Reklama

Spór o ratunek

Spór o ratunek

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Awantura z udziałem kolońskiego kardynała, katolickich szpitali i zgwałconej kobiety roznamiętniła światopoglądowo beznamiętne Niemcy.
D

Do gabinetu doktor Irmgardy Maiworm w Kolonii, pełniącej ostry dyżur w sobotę 15 grudnia, zgłosiła się 25-letnia dziewczyna. A właściwie: wpadła zupełnie roztrzęsiona. W zabrudzonym, postrzępionym ubraniu, z rozmierzwionymi włosami i cieknącymi po policzkach łzami. Usiadła w fotelu i łkając, zaczęła opowiadać. Poprzedni wieczór spędziła z przyjaciółmi, bawili się w knajpie. Przed północą wszyscy się rozeszli. Do domu, jak zwykle, wracała metrem. Kiedy przyszła na stację, elektroniczna tablica pokazywała 10 minut do odjazdu pociągu. To ostatni obraz, jaki zapamiętała z piątkowego wieczoru. Co stało się później, nie pamięta.
Kiedy się obudziła, leżała na ławce w parku, w innej dzielnicy Kolonii. Dochodziło sobotnie przedpołudnie. Z pobliskiego kiosku zatelefonowała do mamy. Ta natychmiast zabrała ją do lekarza. Tak 25-latka trafiła w ręce doktor Maiworm. Tam skorzystała z toalety...

9747

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]