Reklama

Spierajmy się

Spierajmy się

02.08.2011
Czyta się kilka minut
Żadna z osób z takim zaangażowaniem reagujących na słowa Małgorzaty Wosińskiej nie mówi o tym, o czym naprawdę warto dyskutować. Zwłaszcza jeśli myślimy o zachowaniu pallotynów w czasie rwandyjskiego ludobójstwa.
D

Drukowana w 24. numerze "TP" rozmowa z Małgorzatą Wosińską, etnolożką prowadzącą badania w Rwandzie, wywołała zdumiewające reakcje. Śledząc kolejne wypowiedzi Magdaleny Grochowskiej, Joanny Tokarskiej-Bakir oraz Mariusza Szczygła, które ukazywały się na łamach "Tygodnika" i "Gazety Wyborczej", łatwo dostrzec, że przedmiot tej rozmowy stał się najmniej ważny, najistotniejszą zaś sprawą jest to, iż podważony został jakoby autorytet uznanego dziennikarza i to w dodatku przez osobę, która "nie jest kimś, za kogo się podaje" i która "poglądy (...) ma zawsze pryncypialne i zdecydowane", zaś "doświadczenie zawodowe i, jak wolno sądzić, życiowe - raczej nikłe".

Elementarny brak rzetelności i kultury owych publicznych wypowiedzi nasuwa szereg smutnych wniosków. Chcę zwrócić uwagę na dwie kwestie o zasadniczym znaczeniu. Jedna z nich, merytoryczna, pozostaje w cieniu i...

7913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]