Reklama

Sny pisarzy i sprawa polska

Sny pisarzy i sprawa polska

25.09.2007
Czyta się kilka minut
1.
O

O czym śnią warszawscy literaci, polskiego słowa mistrze? W sam środek tego ekscytującego problemu wprowadzają rozmowy: Joanny Lichockiej z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem ("Jarosław Kaczyński ugryzł żubra", "Plus-Minus" z 25-26 sierpnia) i Markiem Nowakowskim ("Trzeba mówić, bo zakrzyczą", "Plus-Minus" z 8-9 września). Pierwsza z tych rozmów doczekała się już licznych komentarzy (osobne felietony poświęcili jej Jerzy Pilch w "Dzienniku" i Janusz Anderman w "Gazecie Wyborczej"), druga zasługuje na równie uważną lekturę.

2.

Rymkiewiczowi śni się dzisiejsza Polska, zasobniejsza, spokojniejsza, bezpieczniejsza i szczęśliwsza od kraju, w którym żyli Polacy w zeszłym wieku. I śni mu się lud polski, szczęśliwy i wesoły jak nigdy. Śni mu się także mąż wielki, na miarę Marszałka, rządzący naszym państwem; mówi o nim poeta z powagą i uwielbieniem: "...

3761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]