Reklama

Śmieć wrogiem ojczyzny

Śmieć wrogiem ojczyzny

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Na wiele rzeczy nie mamy wpływu: o pożarach lasów w Amazonii czy katastrofie klimatycznej możemy tylko informować.
GRAŻYNA MAKARA
N

Na szczęście są sprawy poniekąd powiązane z tamtymi, w których możemy zrobić coś jeszcze. W miniony weekend podczas redakcyjnego spływu sprzątaliśmy rzekę: 13 kajaków, 20 kilometrów meandrującej Nidy, 7 godzin na wodzie, a przy okazji kilkadziesiąt kilo butelek, wiader, worków, obuwia i szmat. Dziękujemy Zarządowi Zieleni Miejskiej w Krakowie, który wypożyczył nam sprzęt; wójtowi gminy Sobków, który na wieść o akcji zapowiedział sprzątanie nabrzeży; i przewodniczącemu rady gminy, który przyjechał po to, co wyłowiliśmy. Ponieważ po drodze widzieliśmy dżipa z hasłem „Śmierć wrogom ojczyzny”, naszym zawołaniem było „Śmieć wrogiem ojczyzny”. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]