Reklama

Śmieć wrogiem ojczyzny

Śmieć wrogiem ojczyzny

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Na wiele rzeczy nie mamy wpływu: o pożarach lasów w Amazonii czy katastrofie klimatycznej możemy tylko informować.
GRAŻYNA MAKARA
N

Na szczęście są sprawy poniekąd powiązane z tamtymi, w których możemy zrobić coś jeszcze. W miniony weekend podczas redakcyjnego spływu sprzątaliśmy rzekę: 13 kajaków, 20 kilometrów meandrującej Nidy, 7 godzin na wodzie, a przy okazji kilkadziesiąt kilo butelek, wiader, worków, obuwia i szmat. Dziękujemy Zarządowi Zieleni Miejskiej w Krakowie, który wypożyczył nam sprzęt; wójtowi gminy Sobków, który na wieść o akcji zapowiedział sprzątanie nabrzeży; i przewodniczącemu rady gminy, który przyjechał po to, co wyłowiliśmy. Ponieważ po drodze widzieliśmy dżipa z hasłem „Śmierć wrogom ojczyzny”, naszym zawołaniem było „Śmieć wrogiem ojczyzny”. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]