Reklama

Słuchanie ciszy

Słuchanie ciszy

03.01.2012
Czyta się kilka minut
Nadrzędnym tematem jej spektakli są zawsze pytania o sens istnienia i o to, co porządkuje nasze życie, na ile świadomie potrafimy przeżywać czas, w którym żyjemy.
K

Każdy, kto widział choć jeden spektakl teatralny Anny Augustynowicz, prawdopodobnie nie pomyli wyrazistego języka scenicznego tej reżyserki z żadnym innym. Przez ponad dwadzieścia lat od debiutu "Życiem wewnętrznym" Marka Koterskiego w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu w 1989 r., udało jej się stworzyć własny, wyrazisty styl w inscenizacjach tekstów zarówno współczesnych, jak i klasycznych.

Dzięki staraniom Roberta Cieślaka z Uniwersytetu Szczecińskiego i Mirosława Gawędy z Teatru Współczesnego w Szczecinie, w grudniu odbył się jubileusz "20 lat po Klątwie - Teatr Anny Augustynowicz", składający się z pokazów spektakli, paneli i dyskusji, pozwalający spojrzeć kompleksowo i krytycznie na poszukiwania jednej z najważniejszych reżyserek teatralnych ostatniego dwudziestolecia. Specjalnie na jubileusz wydano też książkę Roberta Cieślaka "Teatr Anny...

14769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]