Reklama

Kampania prawdę ci powie?

Kampania prawdę ci powie?

04.10.2011
Czyta się kilka minut
W dzisiejszej polityce jest więcej teatralności niż w teatrze, który obnaża i ośmiesza własne środki, pokazując ich agitacyjny potencjał.
Graf. Tetra Images, Corbis
W

W jednym z wywiadów przedwyborczych Anna Chodakowska - wybitna aktorka, a ostatnio popierana przez PiS kandydatka do Senatu - bez ogródek przyznaje, że doskonale potrafi odróżnić, kto w polityce gra, a kto jest szczery. "Jak patrzysz na tę politykę, to ty akurat wiesz, kto jest kim" - mówi zatroskany prowadzący wywiad. - "Ja chyba wiem" - odpowiada roześmiana aktorka.

Jak to jest z tym teatralnym rozgrywaniem przedwyborczych emocji? Pomijam fakt, że Chodakowska nie jest jedyną osobą związaną ze sceną lub mediami, która kandyduje i traktowana jest jako lokomotywa wyborcza. Pomijam też, że teatry wynajmowane są na wiece i debaty. Ale o wyborczym teatrze lub teatrzyku, albo nawet o wyborczym teatrze absurdu mówi się nagminnie.

Wiara w performatywy

Serwis twojewybory.pl przygotowuje do roli kandydata i - w ...

13517

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]