Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

02.02.2015
Czyta się kilka minut
Często pytałem ojców, czy bawią się ze swymi dziećmi, czy mają na tyle odwagi i miłości, by tracić z nimi czas – powiedział Franciszek podczas audiencji ogólnej 28 stycznia.
B

Bóg Ojciec, ojciec święty, ojciec zakonny, ojciec duchowy. I my, ojcowie dzieci. Wysoko postawiona jest poprzeczka ojcostwu. A jednak to, co zauważył papież, jest znakiem nie tylko naszych czasów, ojcowie są nieobecni w życiu dzieci. I nie zawsze jest tak, że przeszkodą jest praca. Najczęściej wybór należy do rodziców. Kto jak kto, ale my, chrześcijanie, mamy obowiązek być przykładem, żeby inni widzieli, jak nasi ojcowie kochają swoje dzieci. A kochać to także grać razem w piłkę, pójść nad jezioro, do lasu, jeździć na rowerze, przeczytać wieczorem dzieciom książkę. Dopiero jako dorosły odkryłem wiele lektur dziecięcych. Uśmiechałem się, czytając „Małego lorda” Frances Hodgson Burnett, „Kajtusia czarodzieja” Janusza Korczaka. Nauczyć lubić to, co sami lubimy, i pozwolić im do rodzicielskiego kanonu coś dodać od siebie. Przecież to wszystko to są same przyjemności. ©

938

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]