Reklama

Do Boga można dojechać

Do Boga można dojechać

24.04.2016
Czyta się kilka minut
– Widzisz boczną dróżkę i zakaz wjazdu? – kieruje przez telefon o. Tomasz Maniura. – To właśnie tam trzeba wjechać.
O. Tomasz Maniura na przełęczy San Bernardino w Alpach, 2011 r. Fot. Archiwum Stowarzyszenia Niniwa
W

W Kokotku cisza, jakiej dawno nie było. Wczoraj odjechali ostatni goście. Dzisiaj mieszkający tu oblaci mają chwilę na uporządkowanie własnych spraw, skupienie, odpoczynek.

– Kawałek drogi przejechałeś, co? – o. Tomasz od razu skraca dystans. Uczestnicy wypraw rowerowych, które od lat organizuje, nazwą to „poluzowaną śrubką nie tylko w rowerze”.

Dom

W jego głosie pobrzmiewa śląski akcent. W końcu Maniura jest stąd – z niedalekiego Lublińca pod Częstochową. Prowadzi ośrodek formacyjny dla młodzieży Niniwa w Kokotku. To urokliwe miejsce niemal w środku lasu, choć przy dużej, ruchliwej trasie. O. Maniura zaprasza do obszernego pokoju, sadza przy stole.

– Na początku zamieszkaliśmy tu we dwóch z kolegą zakonnikiem. Dzisiaj oblatów jest pięciu – opowiada. – Tu jeszcze parę lat temu było mrowisko, a okna w piwnicy były zabite dechami.

...

15163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dziekuje ojcu za jego prace. Zycze zdrowia i wszystkiego najlepszego za tak piekna wiare.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]