Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Słownik komunałów

Słownik komunałów

01.06.2015
Czyta się kilka minut
Nie obsługiwałem angielskiego króla, ale niejeden warszawski bankiet – owszem.
Fot. Riou / SOFOOD / CORBIS
G

Głuchy i ślepy na twarze i nazwiska, nie puszczam w niepamięć treści rozmów. Niech ta garść ponadpartyjnych notatek i urywków pochwyconych z tacą w dłoni pomoże wam zabłysnąć w konwersacji na każdym salonie, do października jeszcze tyle imprez!

Aneks – chrząknięciem sygnalizować, że się zna jego treść. Duda ma czas do końca sierpnia, żeby go ujawnić, inaczej to wszystko okaże się kolejnym montażem razwiedki. Rzucić od niechcenia jakiś tytuł Wołkowa.

Antysystemowcy – jęknąć z troską nad zagubieniem (patrz: gówniarze), prekariat nie rozumie, że świat się zmienia.Przypomnieć płynność Baumana. Gdy w towarzystwie nie ma żadnego dyrektora, powołać się na sąsiada, któremu firma by splajtowała, gdyby dawał ludziom etaty.. Populizm jest szpetny, ale ma krótkie nóżki, jest nadzieja, że demokrację mamy dość silną, by przetrwała tę infekcję. Palikot też wprowadził do Sejmu...

6023

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]