Reklama

Słaby towar na kiepskim targu

Słaby towar na kiepskim targu

15.01.2007
Czyta się kilka minut
Taśmy prawdy Renaty Beger pokazywały kulisy politycznego kupczenia stanowiskami. Wybór prezesa NBP dowiódł jednak, że dziennikarstwo śledcze w Polsce nie jest konieczne. Tym razem bowiem handel - niczym sprzedaż trzody na targowisku - odbywał się przy otwartej kurtynie i mógł być od początku (czyli od godz. 9.00, kiedy miało odbyć się głosowanie) do końca (czyli do 21.30, kiedy to wreszcie, po kilkakrotnym przekładaniu odbyło się głosowanie) podziwiany przez opinię publiczną.
"

"Słaby merytorycznie, bez doświadczenia ani odpowiedniego wykształcenia, i dlatego go... poparliśmy" - tak z rozbrajającą szczerością wyjaśnił "Faktowi" powody, dla których LPR głosował za kandydaturą Sławomira Skrzypka, prominentny działacz tej partii. Zapomniał dodać tylko, że owo poparcie spowodowane było także: kwotą pół miliarda złotych na realizację obietnic Giertycha, fotelem sekretarza stanu w Komitecie Integracji Europejskiej, miejscem w radzie nadzorczej TVP oraz obietnicami stanowisk w zarządzie NBP i spółkach Skarbu Państwa. Samoobrona żądała mniej, ale i ona swoje dostała.

Nieco inaczej widzi to premier. Pytany przez dziennikarzy, co skłoniło LPR do poparcia jego kandydata na prezesa NBP, Jarosław Kaczyński odpowiedział skromnie: "To jest kwestia moich umiejętności perswazyjnych". Nie sposób się z nim nie zgodzić, że są to zaiste możliwości...

937

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]