Reklama

Siła spokoju

Siła spokoju

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Prezydent Bronisław Komorowski udzielił wywiadu Jarosławowi Kurskiemu i Pawłowi Wrońskiemu z "Gazety Wyborczej". Rzecz ukazała się w numerze z 26/27 listopada, nosi tytuł "Nie straszcie Polaków" i ozdobiona została (zasługującą na osobny komentarz) fotografią, na której Głowa Państwa uśmiecha się promiennie i przyjaźnie.
O

O dramaturgii rozmowy, o jej tonacji i zasadniczym przesłaniu, zadecydowała, jak się zdaje, początkowa wymiana zdań. Dziennikarze "Wyborczej" zaczęli od pytania jawnie wieloznacznego i jawnie ironicznego: "Europa się wali. Premier zaciska pasa. Jak żyć, panie prezydencie?". Bronisław Komorowski odpowiedział jednoznacznie, tym samym przekreślając inne reakcje (i inne scenariusze rozmowy): "Ani Europa się nie wali, ani premier aż tak bardzo pasa nie zaciska. To nie pierwszy kryzys Unii".

Ani pierwsza odpowiedź prezydenta, ani odpowiedzi następne nie zdziwiły mnie i nie zaskoczyły. Nie jest tajemnicą, iż Bronisław Komorowski stara się budować obraz prezydentury spokojnej, zrównoważonej, chcącej unikać skrajności i jednostronności. W świecie, w którym za dużo jest negatywnych emocji i nieustających konfliktów - takie kultywowanie spokoju zasługuje na szacunek i ...

1836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]