Reklama

Ładowanie...

Rozpoczęta opowieść

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Na urodziny dziecka / świat nigdy nie jest gotowy. (...) Wyczerpał się nam zapas opatrunków, / zapałek, argumentów, tłuków pięściowych i wody. / Nie mamy ciężarówek i poparcia Mingów. / Tym chudym koniem nie przepłacimy szeryfa. / Żadnych jak dotąd wieści o porwanych w jasyr. / Brakuje nam cieplejszej jaskini na mrozy / i kogoś, kto by znał język harari - pisała Wisława Szymborska w wierszu Rozpoczęta opowieść. Na przyjęcie Bożego powołania też nigdy nie będziesz gotowy. Zawsze możesz o sobie powiedzieć: jestem wszak mężem o nieczystych wargach.
-

---ramka 322349|prawo|1---I tak jesteś w lepszej sytuacji od św. Pawła, który musiał stwierdzić: “jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży". Słysząc Boga, który zaprasza Cię na swoją drogę, wolisz na wszelki wypadek wykrzyknąć: “Wyjdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny".

Zaproszenie Boga jest zawsze szansą, by przekroczyć swoją małość, wybić się na wolność, wydać dojrzały owoc. Wyruszenie w drogę jest obietnicą przemiany, której gwarantem jest wiara i posłuszeństwo, pójście za głosem Boga niezależnie od aktualnego samopoczucia. Każdy, kto wybiera się w podróż, chciałby wiedzieć, jaka czeka go droga, czego może się podczas niej spodziewać. Tymczasem podążanie za Bogiem jest przygodą, która będzie Cię zaskakiwać, podobnie jak dziecko, które zamieszka pod Twoim dachem.

...
2529

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]