Reklama

Rozpoczęta opowieść

Rozpoczęta opowieść

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Na urodziny dziecka / świat nigdy nie jest gotowy. (...) Wyczerpał się nam zapas opatrunków, / zapałek, argumentów, tłuków pięściowych i wody. / Nie mamy ciężarówek i poparcia Mingów. / Tym chudym koniem nie przepłacimy szeryfa. / Żadnych jak dotąd wieści o porwanych w jasyr. / Brakuje nam cieplejszej jaskini na mrozy / i kogoś, kto by znał język harari - pisała Wisława Szymborska w wierszu Rozpoczęta opowieść. Na przyjęcie Bożego powołania też nigdy nie będziesz gotowy. Zawsze możesz o sobie powiedzieć: jestem wszak mężem o nieczystych wargach.
-

---ramka 322349|prawo|1---I tak jesteś w lepszej sytuacji od św. Pawła, który musiał stwierdzić: “jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży". Słysząc Boga, który zaprasza Cię na swoją drogę, wolisz na wszelki wypadek wykrzyknąć: “Wyjdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny".

Zaproszenie Boga jest zawsze szansą, by przekroczyć swoją małość, wybić się na wolność, wydać dojrzały owoc. Wyruszenie w drogę jest obietnicą przemiany, której gwarantem jest wiara i posłuszeństwo, pójście za głosem Boga niezależnie od aktualnego samopoczucia. Każdy, kto wybiera się w podróż, chciałby wiedzieć, jaka czeka go droga, czego może się podczas niej spodziewać. Tymczasem podążanie za Bogiem jest przygodą, która będzie Cię zaskakiwać, podobnie jak dziecko, które zamieszka pod Twoim dachem.

...
2529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]