Reklama

Rozmowa z Niebem

Rozmowa z Niebem

08.05.2005
Czyta się kilka minut
- Mistrzu, stoimy sobie ze znajomymi, wpatrujemy się w niebo, do którego zostałeś wzięty, i zastanawiamy się, czy po wniebowstąpieniu jeszcze interesuje Cię to, co dzieje się na naszym niziutkim świecie, czy Ty tam, z góry, masz jakikolwiek wpływ na ten cały bałagan, który nas otacza.- Dana mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
-

---ramka 350593|prawo|1---- Ale jak to możliwe, skoro na ziemi jest tyle zła? To przecież przechodzi ludzkie pojęcie, co się z tym światem porobiło. Wszystkim się w głowach poprzewracało! Sodoma i Gomora to w porównaniu z dzisiejszymi miastami szczyty moralności. Jeśli Ty tu rządzisz, to poślij swoich aniołów albo ludzi, niech zrobią porządek.

- Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

- Że co? Że niby my mamy nauczyć wszystkich, jak się powinni prowadzić?! Może jednak nie wszystkie narody... Przecież Żydzi znają Twojego Ojca. Niech tylko będą wierni pierwszemu Przymierzu. Muzułmanie to monoteiści. Po co ich drażnić, skoro twierdzą, że wyznają religię pokoju i miłosierdzia. Na Dalekim Wschodzie też mają bardzo starą i czcigodną tradycję. Kim my jesteśmy, żeby ich pouczać, co to...

2936

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]