Reklama

Ręka w rękę

Ręka w rękę

31.05.2011
Czyta się kilka minut
"Mam 5 lat. Spędziłam 10 dni i nocy w przedszkolu, bo rodzice pojechali na zagraniczną wycieczkę. Dziadkowie pracują, ale przez ten czas odwiedzali mnie wieczorami..."
M

Myślę o tej sytuacji, zaczerpniętej z reportażu Konrada Piskały, ze ściśniętym sercem. Tak, rozumiem, że nie musiała przynieść dziecku niezaleczonej traumy, że mógł być w niej odcień przygody, że podejmowanie decyzji nie jest proste. Ale mam nadzieję, że dokonując podobnego wyboru, potrafiłbym zrezygnować z siebie.

To oczywiście zdarzenie dość krańcowe, choć rozwój przedszkoli całodobowych wskazuje na szersze społeczne zjawisko. Łatwo wskazać przyczyny: pracujemy więcej, migrujemy między miastami, tracąc rodzinne "zaplecze", nasi rodzice zwykle nie są jeszcze emerytami, coraz więcej pośród nas rodziców samotnych, którzy muszą radzić sobie także z własnym życiem, nie tylko z potrzebami dziecka. A co dopiero, gdy z powodu zwyczajnej biedy - pisze o tym

Przemysław Wilczyński - szukamy pracy o setki kilometrów od domu?

Nie można...

1909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]