Reklama

Ładowanie...

Referendum unijne: czekamy na list

04.05.2003
Czyta się kilka minut
K

Komunikaty, w których Episkopaty krajów mających w maju 2004 roku wejść do Unii Europejskiej zwracają się do swych wiernych (w „TP” nr 13 zamieściliśmy oświadczenie Episkopatu Litwy, w tym numerze na stronie 2 publikujemy list Episkopatu Węgier - red.) pokazują, że Kościół z tytułu swej misji może w tej sprawie zająć jednoznaczne stanowisko. To, że biskup - tak w Polsce, jak na Litwie czy na Węgrzech - jest pasterzem zwolenników i przeciwników przystąpienia do Unii, nie stanowi przeszkody w wyrażeniu własnego przekonania o słuszności pozytywnej decyzji w tej sprawie.

Głosy Biskupów Ordynariuszy w niedawnej ankiecie „Tygodnika” (nr 6/2003) pokazały, że o przystąpieniu do Unii można mówić na innym poziomie niż ten, w którym toczą się spory polityczne. Wolno więc ufać, że zapowiadany (co prawda w trybie warunkowym) komunikat na temat referendum będzie owocem majowej Konferencji...

1140

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]