Reklama

Recepta na kryzys

Recepta na kryzys

10.11.2008
Czyta się kilka minut
Po dobrym tygodniu na Wall Street (wzrost Dow Jonesa o 10 proc., choć dalej jest o jedną trzecią poniżej poziomu sprzed załamania kursów) najwięksi optymiści wieszczą koniec krachu finansowego. Nawet jeżeli mają rację, to i tak sytuacja nie jest najlepsza.
K

Kolejne kraje korygują - w dół - swoje prognozy wzrostu, a w Stanach Zjednoczonych bezrobocie osiągnęło najwyższy (6,5 proc.) poziom od 14 lat. Nie ma również pewności, że tak gwałtowne załamanie rynków finansowych, jakie wystąpiło w połowie września, nie może się powtórzyć. Dlatego świat szuka nowych zabezpieczeń i temu służyć ma zaczynający się w sobotę szczyt 20 najbogatszych państw świata (G-2O). Państwa Unii jadą na ten szczyt ze wspólnym stanowiskiem ustalonym w Brukseli.

Pięciopunktowy plan przewiduje:

- zwiększenie regulacji rynku;

- kontrolę agencji ratingowych, które powinny podlegać rejestracji i rządowemu nadzorowi;

- obciążenie menedżerów większą odpowiedzialnością za kierowane przez nich firmy;

- zmiany w księgowości, tak aby wycena aktywów odpowiadała ich faktycznej wartości;

...
1464

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]