Reklama

Ładowanie...

Razem w życiu jest łatwiej

09.03.2003
Czyta się kilka minut
Prezydent i premier przywołali SLD do porządku. „Jeśli ktokolwiek z grona pałacowego albo rządowego wykona cokolwiek przeciwko przyjaciołom z drugiej strony, zostanie wyeliminowany” (można mieć nadzieję, że tylko politycznie) - głosiła depesza PAP informująca o ubiegłotygodniowym spotkaniu klubu SLD oraz ministrów (rządowych i z kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego) w Pałacu Prezydenckim. Mówiąc wprost: panowie ze Smolnej (ZSMP) i panowie z Ordynackiej (ZSP) - koniec pyskówek!
P

Po Warszawie krąży taki dowcip: „Jaka jest najbardziej prestiżowa ulica stolicy? Ordynacka!”. W gruncie rzeczy chodzi o jeden adres: Ordynacką 9. Za PRL mieściła się tu siedziba Zarządu Głównego Zrzeszenie Studentów Polskich, potem Socjalistyczny Związek Studentów Polskich, potem znów ZSP. Dziś mieści się tu siedziba stowarzyszenia, które nazwę wzięło od nazwy ulicy. Wśród około 5 tysięcy jego członków, których łączy drobny, zdawałoby się, biograficzny szczegół: działalność w organizacji studenckiej, jest prezydent (posiadacz legitymacji numer 1) i kilkadziesiąt osób zajmujących najpoważniejsze stanowiska w polityce, biznesie i mediach. To na bazie tej organizacji prezydent chciał (chce?) zbudować nową formację polityczną.

Ale prestiż nie zawsze oznacza władzę. Od czasu, kiedy Leszek Miller objął funkcję prezesa rady ministrów, trwa pochód do władzy ludzi wywodzących się z...

14920

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]