Reklama

Ładowanie...

Raz w roku zakaz

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Jeśli państwo polskie nie jest jedynie egzekutorem obowiązku szkolnego i płacenia podatków, ale i czymś więcej, to prawo powinno tego "czegoś więcej" strzec.
W

W odpowiedzi na mój artykuł ("Wolność ustawek", "TP" nr 48/11) pani Marta Jermaczek-Sitak napisała płomienną polemikę ("Robimy się wkurzeni", "TP" nr 49/11). Sądząc po tytule i treści, rzeczywiście musiała być w stanie wzburzenia, bo nie zauważyła, że moje tezy nie były wymierzone w organizatorów różnych manifestacji i mądrych bądź nie protestów - pisałem pod innym adresem. Pani Jermaczek-Sitak podstawia nogę, mimo że akurat nikt nie chciał jej podkuć.

Co innego wywiad z profesorami Markiem Safjanem i Andrzejem Zollem ("Dwuznaczna uroda ulicznej demokracji", również "TP" nr 49/11). Panowie, będący luminarzami polskiego prawa, zaprezentowali cały arsenał argumentów na rzecz tezy, przeciw której napisałem swój tekst. Teza ta sprowadza się do następującej kwestii: nie można zakazywać żadnych manifestacji, nawet jeśli organa państwa wiedzą, że mogą się one wiązać...

3666

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]