Reklama

Raz w roku zakaz

Raz w roku zakaz

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Jeśli państwo polskie nie jest jedynie egzekutorem obowiązku szkolnego i płacenia podatków, ale i czymś więcej, to prawo powinno tego "czegoś więcej" strzec.
W

W odpowiedzi na mój artykuł ("Wolność ustawek", "TP" nr 48/11) pani Marta Jermaczek-Sitak napisała płomienną polemikę ("Robimy się wkurzeni", "TP" nr 49/11). Sądząc po tytule i treści, rzeczywiście musiała być w stanie wzburzenia, bo nie zauważyła, że moje tezy nie były wymierzone w organizatorów różnych manifestacji i mądrych bądź nie protestów - pisałem pod innym adresem. Pani Jermaczek-Sitak podstawia nogę, mimo że akurat nikt nie chciał jej podkuć.

Co innego wywiad z profesorami Markiem Safjanem i Andrzejem Zollem ("Dwuznaczna uroda ulicznej demokracji", również "TP" nr 49/11). Panowie, będący luminarzami polskiego prawa, zaprezentowali cały arsenał argumentów na rzecz tezy, przeciw której napisałem swój tekst. Teza ta sprowadza się do następującej kwestii: nie można zakazywać żadnych manifestacji, nawet jeśli organa państwa wiedzą, że mogą się one wiązać...

3666

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]