Reklama

Raport o stanie rodzicielstwa

Raport o stanie rodzicielstwa

10.09.2018
Czyta się kilka minut
„Zbicie dziecka jest w niektórych sytuacjach najbardziej skuteczną metodą wychowawczą” – uważa co piąty Polak.
N

Niemal co czwarty twierdzi, że „lanie jeszcze nikomu specjalnie nie zaszkodziło”, 43 proc. stoi zaś na stanowisku, że „są takie sytuacje, kiedy trzeba dziecku dać klapsa” (we wszystkich trzech odpowiedziach zdecydowanie częściej wybierano formułę ostrożną: „raczej tak”). Osiem lat po wprowadzeniu ustawowego zakazu bicia dzieci Rzecznik Praw Dziecka zaprezentował raport dotyczący postaw Polaków wobec przemocy. „Pokazuje niekorzystny sposób myślenia Polaków o dzieciach i o ich wychowaniu, oraz nie najlepszą jakość polskiego rodzicielstwa” – skomentował wyniki ustępujący ze stanowiska RPD Marek Michalak. ©℗

Czytaj także: Anna Golus: Kopiuj, wklej, przylej

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

To może Pan Michalak powinien uderzyć się w piersi, skoro przez tyle lat podejmował nieskuteczne oddziaływania wychowawcze względem rodziców.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]