Reklama

Rakiety Kima mogą dolecieć do Europy

Rakiety Kima mogą dolecieć do Europy

04.12.2017
Czyta się kilka minut
P

Pomyślny test rakiety „Hwasong-15” przeprowadzony w minionym tygodniu dowodzi, że dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un ma już międzykontynentalne pociski atomowe, które mogą dolecieć do każdego miejsca w USA. A także do Warszawy – i to szybciej niż do Waszyngtonu. Pjongjang ogłosił, że rakieta „Hwasong-15”, mająca zasięg 13 tys. km, to zwieńczenie statusu atomowego mocarstwa. W odpowiedzi na Hawajach sprawdzono stan syren alarmowych; ostatni raz użyto ich testowo 25 lat temu. Rakieta Kima może dolecieć na Hawaje w 20 minut.

Nowego znaczenia nabiera w tym kontekście baza antyrakietowa USA w polskim Redzikowie, która zacznie działalność w kwietniu 2018 r. To element systemu, który miał chronić Zachód przed rakietami np. z Iranu. Teraz może chronić też przed rakietami Kima. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]