Reklama

Przewodnik po dobrym sercu

Przewodnik po dobrym sercu

05.12.2016
Czyta się kilka minut
Mądre pomaganie to coś więcej niż jednorazowa wpłata. Tego, co najważniejsze, nie da się kupić za pieniądze.
N

Największy kłopot z pomaganiem? Traktujemy je od święta, na przykład w grudniu, gdy zbliża się wigilia – podczas gdy potrzeby wielu osób i instytucji są boleśnie codzienne. Domy dziecka czy schroniska dla bezdomnych muszą się utrzymać przez cały rok.

Pierwsza rada: zamiast pomagać jednorazowo, czyńmy to, choćby mniejszymi kwotami, regularnie. Dla wielu organizacji znacznie ważniejsza od jednorazowych (nawet tych znacznych) wpłat jest możliwość przewidywania przychodów. Wesprzyjmy je, zapewniając przy okazji pewną przewidywalność. To łatwe – wystarczy stałe zlecenie w banku.

Nie dzielmy NGO-sów

Zacznijcie od pomocy tym organizacjom, które znacie osobiście i o których wiecie, że wykonują dobrą pracę. Można skorzystać z baz danych (ngo.pl) – jedną z nich prowadzi Stowarzyszenie Klon/Jawor. Wiele organizacji pozarządowych udostępnia dane na swój...

5675

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]