Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Mam na imię Kasia, mam 32 lata, a Łukasz, mój mąż – 35. 20 sierpnia 2016 r. razem z dwoma synkami pojechaliśmy na wakacje na Węgry.
B

Beztroski czas został gwałtownie przerwany, gdy 27 sierpnia mój mąż nagle osunął się na podłogę, doznając rozległego niedokrwiennego udaru mózgu. Zniszczenia objęły lewą półkulę oraz fragmenty pnia mózgu. Jego stan był na tyle ciężki, że nie mogliśmy wrócić do Polski.
Łukasz nie mówi i do niedawna w ogóle się nie poruszał. Dziś, leżąc, porusza lewą stopą i podnosi lewą rękę, prawa strona ciała pozostaje sparaliżowana. W wyniku uszkodzeń mózgu zakłócony został m.in. odruch przełykania, dlatego ostatnie pięć miesięcy Łukasz był karmiony przez sondę. Od kilku dni gryzie, przełyka i znowu cieszy się smakiem jedzenia! Jest świadomy swojego stanu i wszystkiego, co się wokół niego dzieje. Nauczyliśmy się też komunikować bez słów.
Jedynym sposobem jego leczenia jest długoterminowa intensywna rehabilitacja, do czego potrzebne są nieosiągalne dla naszej rodziny sumy. Miesięczny koszt leczenia w krakowskich ośrodkach rehabilitacji neurologicznej rozpoczyna się od 19 tys. zł. Rokowania lekarzy wskazują na potrzebę kontynuowania rehabilitacji przez kolejne lata. Jeśli z Waszą pomocą uda nam się zebrać kwotę zapewniającą mojemu mężowi roczną rehabilitację, będzie to dla niego szansa na życie.

​Wpłaty można kierować na konto: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Kraków, ul. Michała Ossowskiego 5, w tytule wpisując: „Łukasz Data – pomoc w leczeniu”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]