Reklama

Profesor Cyborg

Profesor Cyborg

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Prof. Kevin Warwick, cybernetyk: Będąc w Ameryce, sterowałem sztucznym ramieniem znajdującym się w Anglii i dokładnie czułem, jak chwyta ono obiekty. Teraz chciałbym połączyć się bezpośrednio z mózgiem innego człowieka.
il. Marek Adamik
S

Szczupły, siwiejący Anglik o pogodnym uśmiechu wygląda zupełnie jak człowiek. Ale ma ambicje być czymś więcej. To profesor Kevin Warwick z angielskiego Uniwersytetu Reading. Dla wyspiarskiej prasy – „Profesor Cyborg”. Sam nie ma nic przeciwko temu przydomkowi. Od lat pracuje nad technologiami, które mają pozwolić na połączenie ciała i krzemu. Na podpięcie ludzkiego układu nerwowego do maszyny. Na przejęcie kontroli nad naszym światem wyłącznie przy pomocy myśli.
Fantastyka? Utopia? Dystopia? Według Warwicka to rzeczywistość. Nie przyszłość, lecz teraźniejszość.
I chyba wie, o czym mówi. Sam, jako pierwszy człowiek w historii, pozwolił sobie wszczepić maleńki jak ziarnko implant, który połączył nerwy w jego ręce z komputerem. Było to dziesięć lat temu.
Warwick nie wygląda na filmowego, pozbawionego emocji cyborga. Kiedy opowiada o swojej pasji i roztacza wizję...

9595

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]