Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Prezent pod choinkę

Prezent pod choinkę

29.11.2011
Czyta się kilka minut
"Dziadek do orzechów" na deskach Teatru Wielkiego to triumf baletowej konwencji, spektakl skrojony na potrzeby widza najmłodszego.
K

Każdy szanujący się teatr na świecie dba o młodą publiczność, wystawia dziecięcy repertuar, proponuje przemyślane programy edukacyjne. Od kilku lat również stołeczny Teatr Wielki-Opera Narodowa chce walczyć o nowe pokolenia odbiorców sztuki muzycznej. Najnowszy spektakl baletowy "Dziadek do orzechów" może być w tej bitwie skutecznym orężem, zwłaszcza że przedstawienie jest zrobione starannie, zgodnie z prawidłami XIX-wiecznej sztuki tanecznej, wreszcie w sposób bardziej spektakularny niż mocno już zużyte "Jezioro łabędzie" w zakurzonych dekoracjach.

Muzyczne fajerwerki

Wybór "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego był oczywisty. Dzieło należy do żelaznego repertuaru baletowych zespołów, w libretcie odwołuje się do świata dziecięcej fantazji, w muzyce nie stroni od łechcących ucho melodii, tanecznych figur, efekciarskiej...

8824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]