Reklama

Prezent pod choinkę

Prezent pod choinkę

29.11.2011
Czyta się kilka minut
"Dziadek do orzechów" na deskach Teatru Wielkiego to triumf baletowej konwencji, spektakl skrojony na potrzeby widza najmłodszego.
K

Każdy szanujący się teatr na świecie dba o młodą publiczność, wystawia dziecięcy repertuar, proponuje przemyślane programy edukacyjne. Od kilku lat również stołeczny Teatr Wielki-Opera Narodowa chce walczyć o nowe pokolenia odbiorców sztuki muzycznej. Najnowszy spektakl baletowy "Dziadek do orzechów" może być w tej bitwie skutecznym orężem, zwłaszcza że przedstawienie jest zrobione starannie, zgodnie z prawidłami XIX-wiecznej sztuki tanecznej, wreszcie w sposób bardziej spektakularny niż mocno już zużyte "Jezioro łabędzie" w zakurzonych dekoracjach.

Muzyczne fajerwerki

Wybór "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego był oczywisty. Dzieło należy do żelaznego repertuaru baletowych zespołów, w libretcie odwołuje się do świata dziecięcej fantazji, w muzyce nie stroni od łechcących ucho melodii, tanecznych figur, efekciarskiej...

8824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]