Reklama

Prezent

Prezent

13.12.2011
Czyta się kilka minut
6 grudnia w "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł Wojciecha Czuchnowskiego "Lustracja dekonspiracja", poświęcony (utajnionemu) procesowi lustracyjnemu Tomasza Turowskiego.
Z

Ze względu na datę publikacji można ten tekst potraktować jako prezent dla czterech zamieszanych w sprawę instytucji państwowych: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Agencji Wywiadu i Instytutu Pamięci Narodowej. To one powinny prezent przyjąć i przemyśleć.

Z dokonanego przez dziennikarza "GW" zestawienia faktów dowiedzieć się można, że Turowski był w latach 70. i 80. agentem peerelowskiego wywiadu, oraz że w roku 1990 - po pozytywnej weryfikacji - stał się oficerem wywiadu niepodległej RP i zarazem dyplomatą, pracującym w MSZ. "Od 1996 do 2001 r. był ministrem pełnomocnym Ambasady RP w Moskwie, a od 2001 do 2005 ambasadorem Polski na Kubie". W roku 2007 przeszedł na emeryturę, pozostając nadal współpracownikiem służb wywiadowczych; w tym samym roku odszedł z dyplomacji i założył spółkę zajmującą się handlem z ...

5144

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]