Reklama

Pożegnanie z pułkownikiem

Pożegnanie z pułkownikiem

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Na arabskiej ulicy przedmiotem najpopularniejszych żartów jest dziś Muammar Kaddafi. Arabska ulica nie tylko nie lubi pułkownika, ale nazywa go wariatem, oszołomem, tyranem. Jednak ocena zachodniej operacji w Libii jest już mniej jednomyślna.
N

Na arabskiej ulicy postać Kaddafiego wzbudza dziś uczucie otwartej niechęci i jawnej kpiny. Ale gdyby zapytać kogoś, jak ocenia Zachód i jego działania wobec Libii, odpowiedzi mogą paść skrajne: od pełnej akceptacji do całkowitego odrzucenia - tu wszystko zależy od politycznych poglądów czy choćby tylko sympatii. Niebagatelną rolę w kształtowaniu opinii publicznej odgrywają arabskie media, które z kolei same odzwierciedlają często interesy lub przekonania powiązanych z nimi grup i osób.

"Oni chcą tylko ropy"

- NATO bombarduje cywilów, a kraje arabskie jeszcze za to płacą - Ali denerwuje się, gdy słucha radiowych wiadomości. Taksówkarz Ali jest libańskim szyitą, na stałe mieszka w Syrii. Bliskie są mu poglądy liderów Hezbollahu (Partii Boga, jednej z głównych formacji w Libanie), wyrażane za pośrednictwem telewizji Al-Manar....

9629

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]