Reklama

Poproszę o drugie życie

Poproszę o drugie życie

08.04.2017
Czyta się kilka minut
Justyna Bargielska, poetka i pisarka: Słowem kluczem mojej mamy był „fason”. Dawała mi przykład trzymania fasonu bez względu na okoliczności. To było rujnujące!
Justyna Bargielska z Lolkiem, Warszawa, kwiecień 2017 r. Fot. Grażyna Makara
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Pamiętasz jeszcze świat, na który patrzyłaś oczami dziewczynki? 

JUSTYNA BARGIELSKA: Dziecka czy dziewczynki?

To różnica?

Duża. Jako dziecko spławiałam z kolegami ślimaki – który dalej dopłynie na liściu. Chodziłam z nimi do bloku, bo ja mieszkałam w domu jednorodzinnym. Blok był duży, z długimi korytarzami, w których było ciemno. Naprawdę nie chodziliśmy tam bawić się w doktora, prędzej szukać drzwi do Narnii. Gdy przekraczałam moją dziewczyńskość, żyło mi się dużo ciekawiej, trochę łatwiej: więcej dostępnych przygód, mniejsze ryzyko – przynajmniej teraz tak to oceniam – przykrych, międzyludzkich konsekwencji. Przygody, które miały związek z moją dziewczyńskością, często kończyły się źle lub były częściowo kryminalne.

Opowiedz najpierw o tej kryminalnej.

...

18477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]