Reklama

Ponad ludzkie siły...

Ponad ludzkie siły...

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Nie potrafisz spełnić tego podwójnego przykazania. Kochać Boga całym sercem, całą duszą i całym umysłem, a bliźniego swego jak siebie samego, jest nieosiągalnym ideałem. Im bardziej się starałeś, im więcej włożyłeś siebie w miłość i rzeczywiście mocniej kochałeś, tym nabierałeś większego przekonania, że miłowanie skazane jest na cierpienie niespełnienia. Nawet jeśli przyjąłeś minimum, by nikogo nie skrzywdzić, by nikt się nie musiał na Ciebie skarżyć, nie potrafiłeś spełnić nawet tego.
-

---ramka 379201|prawo|1---Nie mam na myśli mesjańskiego miłowania i cierpienia za miliony. Ile razy ktoś miał do Ciebie żal, bo go uraziłeś, o czymś zapomniałeś, nie zareagowałeś tak, jak powinieneś? Może Cię irytować stwierdzenie, że powinieneś być dobry jak chleb, który leży na stole i każdy może podejść i ukroić tyle, ile mu potrzeba. Jeśli kiedyś próbowałeś tak żyć, to wiesz, że kończy się to poczuciem, iż cały zostałeś zjedzony, a głodni nie przestają domagać się jeszcze.

Uważasz, że nie mam racji? Pomyśl, ile czasu poświęcasz na spotkanie z Tym, którego masz kochać z całego serca, duszy i umysłu. Przypomnij sobie o dziadkach albo rodzicach, którzy wyglądają Twojej wizyty. O dzieciach, które chciałyby się z Tobą pobawić albo potrzebują spokojnej i szczerej rozmowy. Powiedz, kiedy z Twoim mężem/z żoną, bratem czy siostrą, przyjacielem siadłeś spokojnie,...

2734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]