Reklama

Podwójne życie intruzki

Podwójne życie intruzki

19.01.2015
Czyta się kilka minut
Joanna Bator napisała książkę, która jest zapowiedzią książki. W podróż na Sri Lankę zabrała dwa wcielenia siebie, sporą dawkę czystej fikcji i... fotografa.
Jedna z kilkudziesięciu fotografii Adama Golca z książki „Wyspa łza”
L

Laureatka nagrody Nike stała się pisarką pewną siebie, pełnoetatową i umiejętnie promującą swój talent. Jak można wyczytać w „kobiecej” prasie, ma już w szafie sukienkę, w której odbierze literackiego Nobla. „Pisanie to nie przelewki, tylko szczególna działalność” – mruga okiem do wtajemniczonych.
Jej najnowsza książka, „Wyspa łza”, jest produktem tej „szczególnej działalności”. Choć autorka nazywa swój fikcyjno-biograficzny reportaż ledwie zapowiedzią właściwej powieści, którą ma być „Rok królika” (wyjdzie również w tym roku), to „Wyspę łzę” należy potraktować jak pełnokrwisty kawałek literatury.

Płeć i charakter

Nowa książka Joanny Bator to efekt miesięcznej wyprawy na Sri Lankę i wieloletnich ćwiczeń nad „sobąpisaniem”, ale także produkt literackich mód.
Otwierający cytat autorka zaczerpnęła z hołubionego dziś Stanisława Brzozowskiego: „Co...

11694

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]