Reklama

Podróż do Lizbony

Podróż do Lizbony

01.01.2006
Czyta się kilka minut
Mieszkałem niedaleko. Do tamtego parku i nad tamto jezioro chodziłem z przyjaciółmi na spacery. Obserwowaliśmy tamtych nastolatków, rozmawialiśmy z nimi, byliśmy przez nich zaczepiani. Rzucało się w oczy, jak bardzo brakuje im ciepła, kogoś, kto zechce ich wysłuchać. Ich - dzieci chorych psychicznie.
Pensjonariusze Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze
T

Trudno rozpoczynać od banału, np. stwierdzenia, że pomoc dla dzieci czy młodzieży cierpiącej na depresję czy schizofrenię powinna funkcjonować bez zarzutu. Nie trzeba dodawać, że często jest zupełnie inaczej. Właśnie dlatego latem 2004 r., dzięki współpracy z Magdą Bożyk z Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko", grupa wolontariuszy opracowała projekty warsztatów, dzięki którym mogłaby takim dzieciom pomóc. Motyw przewodni projektów - podróże. Najważniejsza idea - zaszczepić w młodych podopiecznych pasję.

Z tym właśnie przyszli do Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze na ziemi lubuskiej.

W puszce zamknięci...

Po obu stronach szosy wzgórza. Po lewej szerokie, południowe stoki dawnej winnicy, po prawej gościniec zaznaczony linią starych drzew - łukiem, który jesienią przypomina tęczę. Kiedy cień na drogę...

13438

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]